Uczestnicy

Nasza grupa projektowa „Wirtualne oko QR” to grupa 13 dziewczyn, uczennic gimnazjum oraz liceum. Każda z nas to ogromny pokład pomysłów, energii i kreatywności, co pomaga nam w realizacji naszych celów projektowych.  Nauczyłyśmy się robić znakomite zdjęcia, otrzymałyśmy wiele cennych wskazówek dziennikarskich (przeprowadzałyśmy sondy, wywiady, tworzyłyśmy reportaże i inne wypowiedzi publicystyczne) oraz informatycznych. Mimo wielu przeciwności udało się przeprowadzić kilkanaście owocnych spotkań, których uwieńczeniem jest strona internetowa stworzona przez nas, przy pomocy doświadczonego informatyka. Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji o naszej gminie i jej wyjątkowych obiektach.

 

 Aleksandra Roguszka i Joanna Hoffmann

 

Projekt na początku niezbyt nas przekonywał. Okazało się jednak, że jest on zupełnie inny niż się spodziewałyśmy. Podczas warsztatów uczestniczyłyśmy w zajęciach, które zdawały się do siebie nie pasować. Zastanawiałyśmy się  – jakie punkty wspólne mają fotografia, dziennikarstwo i informatyka? Okazało się, że SĄ! Dzięki nim możemy utworzyć stronę internetową. Potem poszło już z górki. Kolejne spotkania warsztatowe, nauka fotografii w plenerze, próby wywiadów i sądy uliczne. Utworzyliśmy stronę internetową, dodaliśmy pierwsze posty i …. JESTEŚMY W SIECI!!!! Wirtualne oko QR zaczęło powstawać….

MY  😉

W skład zajęć projektowych wchodziły warsztaty informatyczne, dziennikarskie i fotograficzne. Na każdym spotkaniu poruszaliśmy inne tematy. Bez wątpienia pogłębiliśmy swoją wiedzę z każdej z wymienionych dziedzin. W czasie spotkań z p.Bartkiem często chodziliśmy w plener i uczyliśmy się robić zdjęcia .

Podczas zajęć projektowych odkrywaliśmy wiele ciekawych i nieznanych nam dotychczas miejsc. Część z nich jest zadbana, ale niektóre wymagałyby odnowienia. Mamy nadzieję, że ktoś z dorosłych rządzących naszą gminą zwróci na to uwagę. Bardzo chciałybyśmy, aby obiekty te stały się atrakcją nie tylko dla mieszkańców gminy, ale też turystów.

Lp. NAJCIEKAWSZE MIEJSCA
1. Zalew Panienka
2. Orlik Jaraczewo
3. Skate Park
4. Studzieniec
5. Park Solana
6. Boisko w Jaraczewie
7. Park Jaraczewo
8. GOK Jaraczewo
9. Strzelnica Jaraczewo
10. Wigwam Rusko
11. Kościół Rusko
12. Orliki w gminie
13. Rynek Jaraczewo
14. Pałac w Górze
15. Pałac w Cerekwicy

Lp. ZANIEDBANE MIEJSCA
1. Zbiornik wodny Góra-Panienka
2. Żwirownia Góra
3. Pałac w Rusku
4. Plac zabaw dla dzieci Jaraczewo
5. Park w Górze
6. Park w Wojciechowie
7. Pałac w Bielejewie

Marcelina Szewczykowska, Agnieszka Guździoł